logo
Kontakt

Przelew BLIK na telefon (P2P)

14
02.2022
Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym uruchomiona została usługa Przelew BLIK na telefon (P2P).

Przelew na telefon BLIK jest idealnym rozwiązaniem do błyskawicznego przesyłania pieniędzy wykorzystując jedynie numery telefonów.

Więcej na temat przelewów BLIK na telefon można przeczytać TUTAJ w zakładce Przelew BLIK na telefon.

 

Jednocześnie przypominamy:

Uważaj! Fałszywe SMS-y o przelewie BLIK

W ostatnim czasie oszuści coraz częściej wysyłają fałszywe SMS-y. Sugerują w nich, że ktoś wysłał Ci BLIKIEM przelew na telefon. Aby potwierdzić odbiór pieniędzy, zachęcają do kliknięcia w link. Uważaj, to próba oszustwa!

Przelew na telefon BLIK jest realizowany automatycznie i nie trzeba dodatkowo odbierać go przez link z SMS-a. Aby otrzymać przelew na telefon, wystarczy zdefiniować numer telefonu dla BLIKA w Aplikacji mobilnej.

Jak działają oszuści?

Otrzymujesz SMS z nieznanego numeru. Czytasz, że ktoś wysłał Ci przelew na telefon i widzisz link do odbioru pieniędzy. Link prowadzi do fałszywej strony logowania banku z prośbą o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. Jeśli udostępnisz swoje dane, przekazujesz je oszustowi i narażasz się na utratę swoich oszczędności!

Pamiętaj! Zawsze uważaj na linki, które dostajesz w wiadomościach. Mogą wyglądać prawidłowo, ale po kliknięciu prowadzą do fałszywych stron.

Zobacz także