logo
Kontakt

Ostrzeżenie przed oszustami!

28
07.2021

W trosce o bezpieczeństwo szanownych Klientów, z uwagi na otrzymywane sygnały dotyczące oszustw apelujemy:  do wszystkich Państwa o bezwzględną  czujność i rozsądek.

Przestępcy nie ustają w wymyślaniu nowych metod, za pomocą których próbują wyłudzić pieniądze.

Ostrzegamy!

  • Oszuści – podszywają się pod dowolny numer telefonu Banku,  gdzie podają się za pracownika banku  i przekonują, że  nastąpiła próba wyłudzenia pieniędzy z konta. Następnie mogą  nakłaniać  do zainstalowania niebezpiecznej aplikacji. Pracownicy banku nigdy nie zachęcają  do instalowania dodatkowego oprogramowania, poza aplikacją mobilną BS Raba Wyżna.
  • Przestępcy mogą także poprosić  o dane do logowania do bankowości elektronicznej, ze względów bezpieczeństwa zalecają, aby się nie logować do bankowości, co da oszustom więcej czasu na kradzież  środków z rachunku. Nigdy nie podawaj przez telefon pełnego loginu do bankowości internetowej,  nie instaluj dodatkowego oprogramowania,  pod żadnym pozorem nie przekazuj telefonicznie kodów z SMS-ów autoryzacyjnych. Nigdy bank nie prosi o dane do logowania.

 

Zalecamy!

Zachowaj ostrożność, jeżeli rozmówca wywiera na Tobie presję czasu. W pośpiechu dużo łatwiej podjąć nieprzemyślane  decyzje.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości podczas rozmowy z osobą podającą się za konsultanta, rozłącz się i skontaktuj się bezpośrednio z Bankiem tel. 18 2691200

Zobacz także