logo
Kontakt

Przelewy natychmiastowe

11
02.2022

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż wprowadziliśmy dla Państwa dodatkową możliwość wykonania przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir.

Przelew natychmiastowy (ekspresowy) to typ przelewu, który dociera na rachunek odbiorcy w innym banku w maksymalnie kilka-kilkanaście minut. Takie zlecenie omija standardowe sesje rozliczeniowe KIR i zwykle możemy je wykonać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

W bankach działających w Polsce przelewy ekspresowe dostępne są w dwóch systemach: Express Elixir oraz BlueCash. Pierwszy jest obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A., drugi — przez Blue Media S.A.

Warunkiem przesłania przelewu w systemach Express Elixir oraz BlueCash jest dostępność usługi w banku odbiorcy. Nasz bank posiada obydwie te usługi.

Aby wykonać przelew natychmiastowy, wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i wybrać odpowiednią opcję przelewu. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafiają do odbiorcy nawet w ciągu kilku sekund.

Ponadto, usługa Express Elixir umożliwia wysyłkę przelewów do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Zobacz także